You are invited to An Evening of Conversation

Ut fra hva jeg har lest om eventet, virker det egentlig som et stort gjesp, og noe som enkelt kunne vært kommunisert ut via en mail.
Det er vel ingen av spørsmålene fra kunder som ikke SAS allerede er kjent med, eller ihvertfall burde være det, såfremt de i det hele tatt leser bl.a. svarene vi gir på spørreundersøkelsene etter flyturen.

Dette var ikke et event som an evening of conversation.
Dette var an evening of celebration hvor de beste kundene var invitert til en aften med godt drikke, god mat og gode samtaler. Hvor fokuset var å feire 80 års jubileumet. Og på toppen av dette kom det litt informasjon, og det ble svart på noen spørsmål.
Det var ikke gjesp i det hele tatt, men en innmari trivelig kveld.
 
Enig med Tore. I motsetning til tidligere var det ikke lagt opp som en mini-konferanse med stands, presentasjoner og lignende, noe jeg egentlig satte pris på. Rett og slett deilig å kunne sette seg ned, nyte en ordentlig middag og ha gode samtaler med folk (med live jazz-musikk i bakgrunnen).

En hyggelig bonus var også goodiebagen vi fikk med oss, som inneholdt en retro bagtag, et amenity kit og to glass fra Business Class med 80-årslogoen. (Damene fikk et duftlys og skjerf i tillegg tror jeg)


IMG_1925.jpeg IMG_1931.jpeg IMG_1940.jpeg
 
Ja, det var en hyggelig aften. I tillegg til feiring, hyggelig atmosfære, god mat og drikke så var det også en photobooth, mange hyggelige SAS ansatte å snakke med samt muligheter til å treffe likesinnede.

Satt ved siden av @PederFTime og det var superhyggelig bekjentskap. På den andre siden satt Magdalena Rohdin-Hurtig. Hun er jo partneransvarlig til Eurobonus opptjening og sa selv til meg at hun hadde ansvaret for de største kundene. Hun tok på seg æren av 13,5 poeng per 1 kr trumf fra SAS i tillegg til onlineshopping og Egon.

Det som overrasket meg var at hun ikke var veldig klar over at trumfnetthandel var en ekstremt stor konkurrent til Onlineshoppingen til SAS. Hun skulle sammenligne bruken av onlineshopping blant norske medlemmer vs svenske og danske når hun fikk tid sa hun. Hun ble noe paff av flashrate til Hotels.com og at det ga såpass mange flere poeng enn hotelsbysas gjorde.

Man kunne vel også "lese mellom linjene" at det muligens ville komme en begrensning på gratis frokost hos Scandic. Kanskje maks 90-100 i året. Madde sa noe i denne retningen: "Inntil de begynner å måle på antall frokoster dere får gratis, så bør dere utnytte denne muligheten". Så sa Anko noe senere på kvelden når han fikk spørsmål om merging av EB og FB, mtp at man går fra 10 mill meldemmer til 100 mill medlemmer: "Det gir oss mange flere muligheter når vi skal forhandle fordeler for våre kunde. For eksempel kan dere få 100 i stedet for 90 gratis frokost i året. Ville ikke det vært bra?".

Det ble også sagt at SAS jobbet med en perk der man kunne komme inn på utvalgte Scandic hotell og få en gratis kaffe, sette seg ned for å jobbe litt i fred og ro, og i tillegg få hyggelige priser på mat og drikke. Det var ikke helt klart om dette var en pandion perk (som allerede var lansert) eller om det ville gjelde Diamant også. Det ble sagt det i første omgang gjalt ca 14 (eller var det 17?) hoteller.
Edit, ja her var det kommet info altså: https://www.scandichotels.com/no/scandic-friends/partnere/sas-eurobonus

Så må dere andre som var der rette på meg om jeg har misforstått noe. :)
 
Last edited:
Ja, så klagde jeg litt til Magdalena at de nå måtte være tydelige på om 20 % nivåpoeng fra onlineshopping kun er en evigvarende kampanje som bare forlenges eller om de faktisk ville gjøre det til en fast fordel: "Ja, jeg ser den at den er forvirrende. Den har nok kommet for å bli. Jeg håper vi snart får bare fastsatt det som en fast fordel." var nogenlunde svaret jeg fikk av henne.
 
Det jeg har satt pris på fra gamle dager da jeg var del av det gode selskap og ble med på denne typen arrangement, er nettopp den ærligheten som vises over her.

De har ikke nødvendigvis en fasit eller ting er kanskje ikke helt ferdig forankret eller avklart (som evigvarende nivåpoeng-kampanje), men du får også et svar om hva de faktisk jobber med, hva de tror kan skje/er realistisk at kan skje med det, om enn med en asterisk bak, og en ærlighet som i mine øyne er veldig ålreit.

Synes for øvrig det er passe nørd å sable ned et event man ikke har vært på fordi man ikke får høre det man selv vil høre.
 
På den andre siden satt Magdalena Rohdin-Hurtig. Hun er jo partneransvarlig til Eurobonus opptjening og sa selv til meg at hun hadde ansvaret for de største kundene. Hun tok på seg æren av 13,5 poeng per 1 kr trumf fra SAS
At den minsket fra 15...? o_O
Så sa Anko noe senere på kvelden når han fikk spørsmål om merging av EB og FB, mtp at man går fra 10 mill meldemmer til 100 mill medlemmer: "Det gir oss mange flere muligheter når vi skal forhandle fordeler for våre kunde. For eksempel kan dere få 100 i stedet for 90 gratis frokost i året. Ville ikke det vært bra?".
Burde det ikke heller vært 100 i stedet for 10...? :p
 
720 kroner for 1000 poeng var da standard før fast overføring kom, før det av en eller annen grunn var 720,50 en liten periode.
Og så stadig "overfør x kroner får y poeng ekstra"-kampanjer.
 
720 kroner for 1000 poeng var da standard før fast overføring kom, før det av en eller annen grunn var 720,50 en liten periode.
Og så stadig "overfør x kroner får y poeng ekstra"-kampanjer.
Ah. Da husket jeg feil. Jeg husket bare at det gikk opp med fast overføring, men da forsvant jo den fordelen etter noen år da.
 
Da jeg startet med dette så var ikke fast overføring en mulighet i det hele tatt og det beste man kunne oppnå var 10 poeng per trumf.
Når var det?
Jeg har drevet med dette siden 2016(?) og mener 15 poeng ved fast overføring var mulig da. Men her kan jeg huske veldig feil ...
 
Når var det?
Jeg har drevet med dette siden 2016(?) og mener 15 poeng ved fast overføring var mulig da. Men her kan jeg huske veldig feil ...

Fast overføring med 1:15 ble innført våren 2018. Samtidig gikk kursen for engangsoverføring ned fra 13,88 til 10 poeng per Trumf-krone.
from: Trumf <[email protected]> via agillic.eu
date: 14 Mar 2018, 18:58
subject: Nytt konsept for overføring til SAS EuroBonus
 
Fast overføring med 1:15 ble innført våren 2018. Samtidig gikk kursen for engangsoverføring ned fra 13,88 til 10 poeng per Trumf-krone.
Det var økt overføringsrate i et drøyt år da :rolleyes: Ser ut som den ble redusert høsten 2019. Det var kortere enn jeg husket
 
Back
Top