bombusfervidus
Veteran
Det høres jo lovende ut! Vi får håpe at Curve-episoden for et par år siden ikke gjentar seg...
Så betaler man AmEx fakturaen med Amex via BillKill...luksusfellen neste?![]()
+1Ah bad luck kanskje fordi jeg har telefon som er over 2 år gammel. Får bare opp "404 page missing" etter innlogging med BankID
Du har vel glemt de 49,- for BillKill Master i regnestykket? 600,- pr. år.Hvis man allerede har AMEX Premium med 1 CT (150 000 kr forbruk), og oppgraderer til AMEX Elite med ytterligere 150 000 kr gjennom BillKill
Ekstra avgift: 250 kr/mnd x 12 mnd = 3000 kr
1,5% av 150 000 kr (for CT #2): 2250 kr
EB for 150 000 kr (for CT #2): 30 000 EB
Ekstra EB for første 150 000 kr (5 EB pr 100kr): 4500 EB
Kostnad for CT #2 + 34 500 EB: 5250 kr
Jeg skal betale en ny bil i mai. Kan jeg betale bilen med Amex? Har forøvrig SASAMEXpremium. Hvis jeg skal betale med Amex bør jeg vel oppgradere til Elite-kortet?
Avhenger av forhandler. Jeg betalte 100k innskudd på leasingbil på Mastercard hos https://erik-arnesen-bryn.no for eksempel. Verkstedet der tar også Amex. Det er en tråd omkring dette temaet her inne et sted fra før.Jeg skal betale en ny bil i mai. Kan jeg betale bilen med Amex? Har forøvrig SASAMEXpremium. Hvis jeg skal betale med Amex bør jeg vel oppgradere til Elite-kortet?
Denne muligheten vil nok blokkeres fra vår sideSå betaler man AmEx fakturaen med Amex via BillKill...luksusfellen neste?![]()
Vi har en egen avtale med Amex hvor de har bekreftet opptjening. Hvordan dette utvikler seg fremover er vanskelig å si, men vi håper og tror jo at de ikke sperrer for denne bruken da de allerede har godkjent avtalen og er kjent med formålet til appen.Så man skal kunne betale regninger med amex i denne appen? Høres bra ut det, men også noe vi har vært igjennom før, de kommer kanskje til å sperre for slik bruk?
Ny versjon skal etter planen være ute i løpet av få uker.Å mulighetene er utallige, det er håp i enden at tunnelen igjen, ble plutselig veldig glad i appen, med de forventninger en pønsker på.
Når kommer AmEx støtten![]()
Hva var problemet her? Enkelte har hatt BankID problemer, dette jobber vi med å fikse nå.Forsøkte meg i natt på android versionen... den fungerte ikke.
Har en restskatt jeg skal betale selv snart, så dette er velkomne nyheterDa blir plutselig dette viktig da:
https://www.skatteetaten.no/person/skatt/skatteoppgjor/restskatt/e-faktura-ved-innbetaling-av-skatt/
![]()
Dette er ikke avgjort enda. Vi må se på det eventuelle omfanget. I utgangspunktet skal man ikke betale gjeld med gjeld, så vårt fokus her er at brukerne får mulighet til å betale sine løpende kostnader med Amex.At det ikke blir mulig å betale amex fakturaen er vel helt greit. Men hva med andre kredittkort? Ser for meg doble poeng helg på SAS MC Premium og så ta fakturaen med Amex![]()
Hvis man allerede har AMEX Premium med 1 CT (150 000 kr forbruk), og oppgraderer til AMEX Elite med ytterligere 150 000 kr gjennom BillKill
Ekstra avgift: 250 kr/mnd x 12 mnd = 3000 kr
1,5% av 150 000 kr (for CT #2): 2250 kr
EB for 150 000 kr (for CT #2): 30 000 EB
Ekstra EB for første 150 000 kr (5 EB pr 100kr): 4500 EB
Kostnad for CT #2 + 34 500 EB: 5250 kr