ANA og Singapore First. Litt SAS og Turkish. To reiser til Asia og litt ferie i Krigistan.

Mat

Begge flyselskap servere konsistent god mat. Det er stor variasjon, det er vakkert presentert og maten kommer når jeg ønsker den og i et tempo som passer meg. Begge selskaper bruker i stor grad kvalitetsråvarer. ANA vinner. Større utvalg, og presentasjon og glass og porselen ligger absolutt foran. Deres presentasjon er jevnt over, enda vakrere.

23FEF4C5-AE0F-48AE-A59E-4618C5697D8E_1_201_a.jpeg
SQ
0B196FDC-B468-42D3-86AB-972155E77142_1_201_a.jpeg
ANA
 
Drikke

Her går seieren til Singapore på grunn av all den gode vinen og champagen. ANA vinner lett på den beste Whiskyen jeg har drukket noen gang, og med veldig god sake ombord er de ikke langt unna. ANA lurte meg til og med til å kjøpe en alt for dyr Whisky på Narita. Så får nær fremtid uten coronakaranten vise om den er så god som jeg tror.

8C5CB186-5478-4D73-989F-7571E70F6B6D_1_201_a.jpeg AE587615-DF29-4931-8F84-8E169A3952A3_1_201_a.jpeg
 
Opplevelse

Her vinner SQ, denne subjektive opplevelsen av glede, eufori. Øyeblikket der jeg tar seg selv i å bare sitte og smile, fordi jeg har oppdaget en liten gjennomtenkt detalje i sete, eller servering. Fordi flyvertinnen vet hva jeg vil, før jeg vet det selv.



Og hvem vil jeg helst fly med igjen? Jeg vil fly med ANAF ny kabin igjen, ut fra Tokyo. Neida, jeg vil fly med begge flyselskap. Selvfølgelig.
 
Og hvem vil jeg helst fly med igjen? Jeg vil fly med ANAF ny kabin igjen, ut fra Tokyo.
Jeg fløy ANA F HND-FRA i ny kabin i oktober. Jeg har i etterkant forstått at jeg kunne fått mye bedre mat enn jeg klarte å finne i loungen men maten på selve flyvningen var betydelig "dårligere" (mindre å velge i) enn til Japan. Fra lounge måtte jeg også gå selv uten noen form for "guide". Og så vidt jeg husker sto jeg en stund og ventet ved gate før vi kunne gå ombord. Dette kunne vært bedre.
 
Jeg fløy ANA F HND-FRA i ny kabin i oktober. Jeg har i etterkant forstått at jeg kunne fått mye bedre mat enn jeg klarte å finne i loungen men maten på selve flyvningen var betydelig "dårligere" (mindre å velge i) enn til Japan. Fra lounge måtte jeg også gå selv uten noen form for "guide". Og så vidt jeg husker sto jeg en stund og ventet ved gate før vi kunne gå ombord. Dette kunne vært bedre.

Jeg har skjønt at flere har snakket om mindre servering på nattflyvningene. På min 11 timers var det lagt opp til 1 hovedmåltid som kunne serveres når jeg ville. Og så rikelig med snacks og mat ellers på menyen som kunne bestilles når som helst.
Hadde vært spennende å se menyen på nattflyvningen for å se forskjellen.

Når det gjelder loungene, så hadde jeg full plan med å ordne meg Waguy både på vei inn og ut. Men det gikk jo rett vest( eller Nord) fordi jeg ikke fikk vært med flyet videre fra Haneda. Så da ble den delen avstumpet, nemlig loungebesøk.

Slik jeg oppfattet det var det ingen vanlig service å bli kjørt fra The Private Room. Men jeg spurte om at de kunne minne meg på når jeg skulle gå til gate også ble eg altså hentet og kjørt ut. Litt pinlig og litt gøy :)
 
Restauranten i ANA F-loungen ved gate 110 på HND er verdt et besøk ja. Dumt at du ikke fikk testet den! Resten av loungen er ikke så veldig spennende.
 
Herre, jeg gleder meg til å (kanskje) reise med ANA F i november. Og, ikke minst, teste ny ANA F i januar.

Korona, korona, gå din vei! ANA, ANA, kom til meg!

Det skjønner jeg. Du har all grunn til å glede deg ;) Selv merker jeg junkietendensene. Og har lyst på Hawaii besøk med en kompis, bare fordi det er mulig å fly via Tokyo:p Men neste tur må fintunes så det blir lounge ved alle anledninger og mest mulig ny kabin :eek:
 
Restauranten i ANA F-loungen ved gate 110 på HND er verdt et besøk ja. Dumt at du ikke fikk testet den! Resten av loungen er ikke så veldig spennende.

Ja, det var det jo planlagt frokost og dusj :( De to viktigste tingene med en lounge. Eller?
 
Back
Top