Det kan se ut som om Air France slipper bonusbilletter til Singapore i slutten av januar 27 for tiden .., For eksempel er det 3 business billetter tilgjengelig 27. januar fra Oslo til Singapore
Hei, skal til NYC i November for å springe NYC Marathon. Tar med dama og småen så 2 vaksne og ein under 2 år. Tenkte å finne CT-deal i Business over der og er fleksibel på datoar (kan vere der nokre veker) og fleksibel på NYC/IAD/BOS/ORD, etc... som innreiselokasjon til USA. Utgangspunktet BGO som utreise, men so andre skriv så er det vel greit å få lagt til ein feeder flight når ein fyrst har funne den over Atlanteren. Ser det er ingenting ledig per no, eller eg finn iallefall ikkje noko relevant. Men er det nokon som har erfaring eller kjennskap til kortid SAS eventuelt legg ut fleire bonusbilletter? Skulle sjølvsagt hanka inn når dei kom ut rundt 330 dagar før....
Du skriver ikke om det må være SAS? USA er vel generelt enkelt med partner. Du skriver heller ikke hvor lenge du må være der. Her er et eksempel. Så kan du bygge på den:
Forholdsvis god tilgjengelighet til ZNZ, Zanzibar. Booket 2 turer dit den siste måned, en i okt/nov og en i Feb 2027. Kan fly både via AMS, CDG og LHR så burde være mulig å finne biz begge veier. Ofte må du søke AMS, CDG, LHR - ZNZ også legge til feeder til din destinasjon i norge etterpå
Hei folkens! Sliter litt med å finne en god hjemreise fra Japan til Oslo rundt 19. mai, og håper noen her har noen kreative forslag innen SkyTeam. Krav: – Avreise fra Japan 19. mai (fleksibel på HND/NRT) – Må være hjemme i Oslo senest 20. mai kl 23:00 – SkyTeam / EuroBonus (helst) Jeg opplever at de “vanlige” routene via Europa enten blir: – veldig lange layovers – eller ankommer for sent 20. mai Som vi vet er det jo ingen direktefly til Oslo fra Tokyo, så man er avhengig av minst én connection Har sett litt på: – AF via CDG – KLM via AMS – Korean Air via ICN – China Airlines via TPE - Vietnam Airlines via SGN til FRA og vanlig bonusreise fra FRA til OSL. Men sliter med å få en smooth routing som ikke spiser hele dagen + fortsatt rekker deadline. Åpen for litt kreative routinger, typ: – Asia hub → Europa → OSL – eller “reverse routing” som faktisk gir bedre timing – evt. open jaw hvis det gir mening Noen som har: – konkrete flightkombinasjoner som funker? – sweetspots jeg bør sjekke? – eller erfaring med denne datoen? Setter stor pris på alle innspill
Hei Har booka for det samme sjølv, har fortsatt varsel og det dukkar stadig opp onsdag-onsdag. Stort sett med VS (Virgin) Send meg ein PM så kan eg søke litt for deg.
Du sier ikke noe om ønsket reiseklasse, mens Japan er tricky hvis det er bonusbillett du må ha. Dette er feks mulig i eco: NRT-HAN-FRA-CPH-OSL. Men du får en veldig lang mellomlanding i Hanoi der. Det hadde jeg ikke giddet for dobbel poengpris, eller enkel for den saks skyld. Hva med å bare betale cash? Det her er en ganske god pris for enveis biz, så må du komme hjem fra Frankfurt selv (men du har god tid): En del poeng blir det også av det. Du kan fly HND-PVG-CPH i eco for rundt fem tusen ser jeg, med samme flyselskap. Igjen da er du i CPH tidlig om morgenen og kommer deg greit til Oslo innen frist.
Jeg løp i fjor og fikk tak i en enkelt businessretur i august i fjor. Den dukket kun opp på nettleser i mobil, ikke på pc, så et tips kan være å søke både på mobilen og pc. Lykke til! Det er en opplevelse!
Har en reise med EB poeng i C klasse hvor en av strekningene er EZE - MAD med AR den 27. august. Reisen går så videre fra MAD til OSL. Ser nå på setekartet at C klasse har 2-2-2 konfigurasjon, samt at setene mangler 'lie flat' funksjonalitet. C klasse har også svært blandede reviews, og ofte blir begrepet 'substandard business class' brukt om produktet til AR. Tenker det blir en svært dårlig reiseopplevelse gitt den lange turen. Har derfor forsøkt å finne alternative retur OSL som er fra EZE, SCL, MBVD, GIG og GRU. Har søkt +/- 2 dager samt til flere forskjellige hubber. Finnes absolutt INGEN reiser i denne tiden. Er det noen som har noen tips til alternativ hjemreise i C?
Dette er dessverre min erfaring også. Det er ganske bra tilgjengelighet i business fra Europa til Sør-Amerika, men nesten ingenting på returen. Jeg hadde en booking inne (som jeg ikke fikk brukt), der returen gikk med AR til Miami, Delta til Atlanta og AF/KLM over Atlanteren, men ikke sikker på om det er så mye bedre enn det du allerede har.
Jeg har ikke dagsaktuelle datapunkt, men fra høsten. Da var det som regel noe ledig hjem fra Cartagena, Bogota, Quito, Lima og Santiago med KL eller AF. Selvfølgelig ikke hver eneste dag, og sjelden i kombi med en optimal utreise, men jeg ville vært overrasket om du ikke finner et sete +/- 2 dager fra vestkysten. Du må trolig stille med tilslutningsfly selv, og det gir kanskje en ekstra overnatting på ny destinasjon(?). Men, om du har god nok tid kan det være en fin opplevelse.
Alltid vært notorisk vanskelig å få C bonus overhodet fra søramerika til Europa. Men nå som TAP tilbyr billetter på SK poeng, kan de være en mulighet. De har masse avganger fra forskjellige steder i Brasil, selv om det er en solid omvei. Ingenting fra EZE. De driver i det hele tatt med østsiden av landmassen, som snakker portugisisk i motsetning til spansk-talende i vestlige delen.
Trenger noen gode råd fra forumet. Har en CT-reise i juni/juli som går slik; BGO-CDG-RUN-CDG. Jeg har i over 6mnder prøvd å finne CDG-BGO 25.juli, er det noen kloke hoder som har noen gode tips? Lander på CDG 1830 24.juli. Kan selvfølgelig kjøpe CDG-BGO.
Rask sjekk på AF viser at det ikke er ledige connections siste legget til BOO, verken fra ARN, CPH, OSL eller TRD, verken 25 eller 26.juli. Du kan forsøke å komme deg til noen av de og kjøpe siste legget
Er mot slutten av fellesferien,men min erfaring de siste gangene jeg har booket feeder er at SAS slipper feeders ofte 3-5 uker før avreise. Hadde booket flex billetter og ventet på evnt slipp av billetter.
Ga opp på det samme, bare at jeg har GOT-CDG-RUN-CDG-GOT. Endte opp med å kjøre til Gøteborg i stedet, så da blir harrytur og to fluer i en smekk. Billigere parkering der enn på OSL er det også (men man skal spare mye penger på bacon for å veie opp for bensinforbruket likevel ).
For de som søker flybilletter østover: Saudi har i natt sluppet mange billetter både til BKK og SIN og sikkert flere andre destinasjoner ...