SAS' Viasat-wifi er da ofte tilgjengelig på bakken.
Stemmer ikke helt med min erfaring. Har fungert fint mens flyet har takset ut til rullebanen, er ofte litt "av og på" under takeoff.
Hatt fungerende WiFi på tre av fire flyvninger så lant i år. Den siste flyvningen var uten antenne.
Purser på longhaul her om dagen mente at alle flyene som skal ha Starlink må til Stavanger for å få det montert. Hvis det stemmer så vil det være mulig å se hvilke maskiner som kommer inn til Stavanger men som ikke drar der i fra innen kort tid?
Jepp!Nettet kutter også ut over Nordsjøen hver gang mellom Norge og England. Ingen klage dette. De lover ingenting. Og det holder de. I tillegg er det gratis for gull+ (og biz), men bare smått irriterende hvis man sitter og jobber.

Jepp!
"Hullet" i Nordsjøen er ganske irriterende. Kan ikke skjønne at Viasat ikke har justert antenne sine slik at det forsvinner.
Mange av SAS sin flyvninger til vestkysten av USA sliter også med defkning til Viasat (A350 bruker Viasat, A330 bruker et eldre samme generasjon system fra Panasonic)
View attachment 172322
Disse problemene forsvinner heldigvis helt når vi får Starlink.![]()
Hmmm...jeg fløy A350 bort til USA og Viasat fungerte prikkfritt frem til vi hadde passert Grønland. Også midt i Nordsjøen mener jeg. Både hastighetsmessig og at det var dekning. Over Canada ble hastigheten/dekningen langt dårligere.
På returen var det A330, og der funket ikke wifi i det hele tatt.
ViaSat-2 som har dekningen over atlantern har et mye bredere dekningsområde enn Eutuelsat (Europa) og ViaSat-1 (USA). dvs. flere fly per antenne på satelitten, og mindre båndbredde per fly.Hmmm...jeg fløy A350 bort til USA og Viasat fungerte prikkfritt frem til vi hadde passert Grønland. Også midt i Nordsjøen mener jeg. Både hastighetsmessig og at det var dekning. Over Canada ble hastigheten/dekningen langt dårligere.
På returen var det A330, og der funket ikke wifi i det hele tatt.

Funker det å faktisk se live eller bare opptak? Sør-Korea mot Tsjekkia startet jo 04.00 i natt.Elegant med live streaming av fotball VM på flyet via Starlink.
En egen tjeneste for inflight use med streaming av "alt" av kamper uten å logge på, betale noe eller annet styr:
https://watch.inflight.sport24live.com/player
View attachment 177507
Funker det å faktisk se live eller bare opptak? Sør-Korea mot Tsjekkia startet jo 04.00 i natt.