Bodd siste året på Grand, St. Olavsplass, Sjølyst og Helsfyr. Jeg var skuffet over frokosten på Grand. Likte best frokosten på St. Olavsplass stor buffé med godt utvalg.
Grand og St Olavs. Den siste mest fordi det er stille og lite folk som regel. Grensen er heller ikke borte, om man vil holde seg super-sentralt. Men dårligere enn Grand på utvalg og service.
Svarer meg selv nå som jeg endelig har fått svar fra kundeservice. De sier at Scandic-kontoen forsvinner av seg selv etter lang tid uten aktivitet - uten å spesifisere hvor lenge det faktisk er. At det ikke blir sendt ut varsel i forkant er også ganske merkelig. Fikk etterhvert også koblet opp den nye kontoen mot SAS slik at statusmatchen nå er aktiv igjen. Men herregud for noe unødvendig stress. Enden på visa: det lønner seg å ha litt aktivitet på scandic-kontoen sin utover statusmatch og gratis frokost
Unødvendig løsning: veksle om scandicpoeng til EB poeng frem og tilbake på et gitt intervall, bare fordi...
Fikk en mail fra Scandic Weber resepsjon om at de har et (gratis) Scandic Friends event mens jeg har opphold der neste uke, med spørsmål om jeg har lyst å bli med på det. Trivelig, men har dessverre allerede et fullt program. "sustainable spirit tasting" er temaet.
Nå har jo Scandic introdusert samarbeid med trumf hvor man kan overføre poeng direkte fra trumf til Scandic Friends. Er det noen som vet om disse poengene vil være statusgivende? De var det hos Nordic Choice tidligere. Jeg antar jo at de ikke er det, men hadde jo selvfølgelig vært kjekt om de var det
Antok det samme, men gjorde en test for å sjekke. Poengene legges kun på saldo for bruk, ikke på opptjente statuspoeng.
Nå har jeg ikke bodd på Scandic en stund, men det virker ganske raus med litt over 15000 poeng for bare 3 netter. Greit at nettene var omtrent 2500NOK per natt, men likevel. Fikk også spørsmål om jeg ville ha voucher eller poeng. Siden jeg visste at jeg ikke skulle være særlig mye på hotellet svarte jeg poeng. Aner ikke hvor mange poeng er "voucherpoeng" for det er ikke spesifisert. Jeg bør kanskje sette meg litt mer inni dette
"Voucherpoeng" avhenger av status; New Friend 0 Good Friend 0 Close Friend 350 Dear Friend 500 Loyal Friend 650 True Friend 1000 Best Friend 1250 Selve opptjeningen baserer seg også på status, og man får poeng basert på kostnad for rommet, minus moms ganget med en faktor basert på status; New Friend 2x Good Friend 2x Close Friend 2x Dear Friend 2,5x Loyal Friend 2,5x True Friend 3x Best Friend 3x
Om du spiser på hotellet, velg for all del å sette maten på rommet og betal ved utsjekk. Da tjener du poeng per hundrelapp brukt (avhengig av nivået som i posten over) i stedet for å bare få med poengene for å betale på terminalen der og da, og får likevel ekstra kortpoeng når du betaler ved utsjekk. Er du med venner/kolleger/kunder er det jo enda bedre å sette alt på ditt rom. Opptjening per nivå (ekskl. mva) pr 1 NOK: Nivå 1–3: 2x Nivå 4–5: 2.5x Nivå 6–7: 3x
Da blir det å forsette med eurobonus poeng. Der har jo poengene flere år lenger holdbarhet. Selv for de uten diamant status.
Takk @awt og @livinspeed Siden jeg er EDB er jeg nivå 6. Fare for at jeg kommer til å benytte Scandic litt mer aktivt, for dette er jo i prinsipp også grei EB opptjening. Ser også at Scandic har noen poengtilbud som betyr at det kan gi mening for å konvertere poeng frem og tilbake EB/Scandic.
Siden konverteringsraten mellom poengtypene er fast er det jo rimelig enkelt å sjekke både booking direkte hos Scandic og gjennom SAS by Scandic og sammenligne prisene ja. Poengene holder man hos SAS så lenge som mulig siden de har lengst holdbarhet der. Bortsett fra poeng opptjent gjennom å bo hos Scandic såklart. Man får ikke lengre holdbarhet ved å overføre dem til SAS.