Jeg leser meg litt opp på vilkårene i forsikringene mine før en nært forestående tur, hvor det dessverre er knapp margin til at både jeg og bagasjen kommer med. LOfavør Fremtind dekker innhenting (uspesifisert beløp, eller 6000kr?) såfremt transportselskapet ikke har erstatningsansvaret og hvis transportør ikke klarer innehting av reiserute innen 24 timer.
I SAS Amex Elite sine vilkår, pkt 1.7.1 c), står det:
Tapt tilknytning. Forsikrede mister sitt tilknyttede fly, tog eller fartøy og dette medfører en ventetid til neste tilgjengelige avgang til destinasjonsstedet på mer enn 4 timer etter opprinnelige avgangstid i samsvar med bestilling/billett.
Dette virker jo mye romsligere enn Fremtind sin. Spesielt siden man er dekket ved å betale 75% av reisen med Eurobonuspoeng. Er det noen som har prøvd innhenting av reiserute gjennom SAS Amex Elite sin reiseforsikring i det siste? Er den så romslig som det ser ut som, eller er det noe liten skrift jeg overser?