God formiddag fra bassengkanten; Endelig hjemreisedag, 10 dager er for lenge borte fra hunden. Men kommer nok til å savne solnedgangen; Fikk oss mat og drikke i går også, avsluttet med «Davy Jones heart» på INK 360; Note: jeg evner ikke å se om det er startet dagstråd eller ikke etter den siste tids EDB-sammenbrudd.
God morgen fra Bergen. Tittet ut av hotellvinduet og det er ikke akkurat solkysten i dag. Jr var litt heldigere med utsikten hos seg Strawberry hadde også kontroll på at i dag er dagen hans Blir nok noen timer til vi får gratulere han med dagen, i følge elektroniske spor spiste den yngre garde BK mat på hotell balkongen kl 03.
God morgen, det er helg! Formen er så som så, og kona klager over at jeg har snorket som et lokomotiv i hele natt. Men jeg skal ingenting i dag, så det passer fint. I går booket jeg men en tur med DY for første gang på mange år. Tenkte jeg skulle teste Gold statusen før den går ut igjen, og med det blir den også forlenget i 10 måneder. Så da blir den tur til Berlin neste helg. Det blir ikke for å varme seg, for der er været ganske likt som her. Nå må jeg bare klare å bestemme meg for hvor jeg vil bo.. Noen som har sterke meninger om hoteller i Berlin? Eller område som er best å bo i om man vil ha litt mat, litt drikke, noe fint å se på, og ikke minst: enkel reise fra BER med S-Bahn. Ha en fin en!
God formiddag fra Nungwi. Her er det litt varmere enn hjemme og livet er egentlig ganske greit. Hører rykter om at det er lørdag, men går litt i surr på dagene. Ha en fin en
Vietnam Airlines imponerer ikke akkurat sånn innledningsvis. Hadde håpet å få sende bagasje helt hjem, men nei… må hentes igjen allerede i SGN.
Morn fra vest! Her har kidsa allerede begynt å forberede seg til kvelden, jeg er glad jeg skal på jobb og slipper å forholde meg til hele greia. Fikk en plutselig FOMO med evoucherene til LH som er gyldige til nyttår… Noen som vet ruter til Asia med LH premeco som har størst sjanse til å få benyttet evouchere på? Ha en JOMO dag!
Park Inn by Radisson, Alexanderplatz Du kan gå fra S-Bahn stasjonen like ved. Sentralt slik at du kan gå eller ta bane til det du vil de..
Morn fra loungen på FCO. Omtrent alt er halloweenpyntet her og maten har også gjennomgående halloweenthema, til og med personalet er kledd ut. Litt artig det. Snart blir det en liten gåtur til gate, tur til CPH og noen timer med loungetid der også. Ha en fin lørdag
Fra BER går det S-Bahn direkte til Alexanderplatz Du kan gå til Brandenburger Tor, Riksdagen, DDR Museet og går du andre veien kan du gå til f.eks Mollstrasse og se de enorme betongblokkene som DDR bygget for sine arbeidere ..
Solkysten i dag! Litt grått, men min venn YR sier at det skal bli sol igjen i morgen. Meny hadde «tilbud» på Ishavsrøye og da måtte jeg kjøpe det til lørdagsmiddag siden jeg fortalte fruen da vi var på Fine Dining i Canada og fikk ishavsrøye at jeg lager den vel så god .. Ja ja ., godt det er helg
Slår et slag for Intercontinental ved Tiergarten. Var der forrige helg. Flott spa-anlegg gratis for gjester, og en super lounge på toppen av hotellet hvis man har lounge membership gjennom IHG, eller bestiller et rom som inkluderer access. Loungen byr på gratis drikke og snacks hele dagen, men Afternoon tea anbefales spesielt, fra kl 14-16 hver dag. Behagelig å ta frokosten der også, heller enn i det veldig store frokostrommet på ground floor.
Vel framme på Lotus by VN i SGN, drøye 4 timer her blir leeenge… Over gjennomsnittlig knotete å komme seg hit når bagasjen måtte sendes på nytt, halvtimen med shuttlebuss fra T3 til T2. Innsjekk gikk greit, koffert merket helt til OSL.
Der er 2 Loutus lounger i det minste så du kan bytte på. Ingen er spesielt nevneverdig, unntatt den ene som har god utsikt
Vil varmt anbefale JW Marriott Berlin. Rett ved Tiergarten. Må gå eit lite stykke til nærmaste t-bane stasjon (potsdamer platz), men tykkjer sjølv det er verdt det. Skal der neste laurdag 2 netter.
Har hatt 100% klaff (t/r) til PVG. Har sett pris 12kkr t/r frå OSL. Er allegriskabin også bl.a. Ellers så har dei flytta a380 som gikk til LAX over til BKK i vinter med ein herlig retrofit biz-kabin. Men usikker påprisnivået der.
God halloween kveld Ny periode starter i morgen. Vært en innholdsrik periode med mye statuspoeng! Synd det ikke fins noen form for rollover enda