Denne siden kan inneholde links til partnere som støtter oss hvis du handler fra dem.
Scandic fortsetter å investere i Stavanger, og åpner nå et nytt Scandic Go-hotell med 152 rom sentralt i byen. Arbeidet starter i 2027 og dørene åpnes påfølgende år.
Interessen for Scandic Go er stor, og den raske fremveksten av nye hoteller bidrar til å styrke varemerkets posisjon i Norden. Det nye hotellet i Stavanger skal ligge i en ombygd eiendom i Ankerkvartalet, et område som utvikles av gårdeier SVG Property. Stavanger tilbyr en unik blanding av energi, kultur og natur, noe som gjør byen attraktiv for både forretningsreisende og ferie- og fritidsreisende, og det forventes økt etterspørsel i tiden fremover.
Stavanger er et av de sterkeste økonomiske knutepunktene i Norge, med stort vekstpotensial. Vi har flere Scandic-hoteller i byen allerede, og nå ser vi frem til å styrke tilbudet ytterligere med et nytt Scandic Go. Ambisjonen med Scandic Go er å bli markedsledende i det hurtigvoksende økonomisegmentet, som er en tydelig del av vår vekststrategi.
Jens Mathiesen, konsernsjef i Scandic Hotels Group.
Scandic har i dag fem hoteller i Stavanger, og med nye Scandic Go styrkes tilbudet for de tilreisende. Scandic Go er synonymt med attraktive priser, innbydende design og smidig selvbetjening, og er perfekt for den moderne reisende som ønsker å bo sentralt, tett på byens puls. Her ligger alt til rette for et smidig besøk: Mat og drikke er tilgjengelig døgnet rundt, og som gjest har man tilgang på praktiske fasiliteter som for eksempel vaskemaskin.
Scandic Go åpner dørene for raskere etableringer, ettersom vi kan bygge om og konvertere kontorlokaler og andre egnede eiendommer til hoteller på attraktive steder i byen. Det er ventet fortsatt vekst i det norske hotellmarkedet, noe som skaper gode forutsetninger for nye investeringer og ekspansjon – gjerne i samarbeid med langsiktige eiendomspartnere som for eksempel SVG Property.
Jesper Engman, Chief Development Officer i Scandic Hotels Group.
I likhet med majoriteten av Scandics hoteller, vil hotelldriften bli sertifisert med Svanemerket, Nordens offisielle miljømerke. Resirkulerte materialer prioriteres når hotellet innredes, for eksempel gjennom stoler laget av kaffegrut og bordplater av resirkulerte tekstiler. Hotellet i Stavanger blir det tredje planlagte Scandic Go-hotellet i Norge. Tidligere har det blitt offentliggjort etableringer i Oslo og Tromsø.
Foto: Scandic / PR






Legg igjen en kommentar