Cancun - forslag til hotell ?

Tråd i 'Hoteller og bonusprogrammer' startet av TomF66, 20. aug 2025.

  1. TomF66

    TomF66 Senior Medlem

    Innlegg:
    1,374
    Likes mottatt:
    1,376
    Bonuspoeng:
    113
    Hotell for 2 voksne på strand......Zona Hotelera som gjelder ?

    Jeg vurderer Intercontinental Presidente - har jo status hos IHG - og får jo stadig tilbud om å betale noen kroner for Ambassador. Er det noen vits ? ..bedre mulighet for å bli oppgradert? Flyet går sent så senutsjekk i 16-17-18 tida ville vært perfekt "perk"
     
    Last edited: 20. aug 2025
  2. larsmagnus

    larsmagnus EBG

    Innlegg:
    81
    Likes mottatt:
    81
    Bonuspoeng:
    18
    Bodde der i fjor sommer, anbefales!
     
    Maggie and TomF66 like this.
  3. EndreD

    EndreD Veteran

    Innlegg:
    2,656
    Likes mottatt:
    19,244
    Bonuspoeng:
    183
    Vi bodde på IC en håndfull dager i fjor i forbindelse med millionjakten. Ville ikke hatt noen problemer med å bo der igjen.
     
    Maggie and TomF66 like this.
  4. Bettan

    Bettan Aktivt Medlem

    Innlegg:
    479
    Likes mottatt:
    613
    Bonuspoeng:
    93
    Grand Velas likte vi veldig godt.
    La casa de la Playa er visstnok spektakulært, men en del dyrere.

    Begge litt syd for Cancun by riktignok, men greit å komme seg dit.
     
  5. Wiolenze

    Wiolenze Fastboende

    Innlegg:
    5,876
    Likes mottatt:
    43,767
    Bonuspoeng:
    293
    Det desidert dårligste IC jeg har bodd på, det begynner å bli en del etterhvert. Det er så masse bra hoteller i Cancun så ingen vits i å ta til takke med noe middelmådig.
     
    kongenamundsen liker dette
  6. Jon2000

    Jon2000 Nytt Medlem

    Innlegg:
    10
    Likes mottatt:
    27
    Bonuspoeng:
    13
    Jeg bodde på IC for noen år siden. Kan absolutt anbefales.
     
    Maggie liker dette
  7. rimitone

    rimitone Senior Medlem

    Innlegg:
    1,028
    Likes mottatt:
    5,352
    Bonuspoeng:
    183
    Bodd to ganger på Beloved, veldig bra, men neppå, lite party faktor.
     
  8. Sunnfjordingen

    Sunnfjordingen Sunnfjording

    Innlegg:
    5,156
    Likes mottatt:
    28,815
    Bonuspoeng:
    293
    Eg budde på Oasis Cancun då eg var på Spring Break i 2010. Fantastisk kjekt, men kanskje litt mykje piker, vin og sang for ein parferie
     
    TomF66 liker dette
  9. milehigh

    milehigh Veteran

    Innlegg:
    3,303
    Likes mottatt:
    10,414
    Bonuspoeng:
    183
    Veldig mange IC som er "klassiske", dvs passe gamle med patina, og ikke i den nye stilen. Jeg tok en kjapp titt på oversikten over ICs, og tenkte også på en del som har forlatt IC. Ville nok valgt Cancun foran en del av dem. Men ja, USA og Mexico (generelt steder som er "ødelagt" av amerikansk turisme) har ofte/st et dårligere produkt enn feks EU/Asia etc.
    IC CUN har bra location mtp å gå til partyområdet. Mange har nevnt det som den beste beachopplevelsen i området. Henger sikkert sammen med at all incl er ganske vanlig på andre hoteller i omrpdet, og at det ofte er fullt og charterpreget ellers.
    Jeg har booket for en rekke forumister der, som har vært fornøyd- både med hotellet og statusfordeler. Selv bodd der flere ganger. Men jeg har også valgt andre hoteller som er bedre (og dyrere!). Herunder Le Blanc adults only (beste resort i Cancun og på mange topplister worldwide), og sist ganske nylig Kempinski som var overraskende bra. Spesielt club loungen. Lounge på IC er enklere.
     
    TomF66, Nordlands, Maggie and 3 others like this.

Del denne siden