Forslag til nytt underforum: hotellanmeldelser

Tråd i 'Hoteller og bonusprogrammer' startet av Scribble, 28. juli 2025.

  1. Scribble

    Scribble Medlem

    Innlegg:
    222
    Likes mottatt:
    629
    Bonuspoeng:
    93
    Jeg, som sikkert mange andre på forumet, er godt over gjennomsnittet interessert i hoteller. Har en del meninger om de jeg har bodd på som jeg godt kunne delt. For meg er det mer interessant enn rapporter fra selve flyvningene, som ofte er temmelig standardiserte. Men forumet kunne vært satt opp bedre for å dele hotellanmeldelser på en enkel og gjenfinnbar måte. Om man lager en trip report handler det gjerne om reisen fra A-til-Å, og den delen som omhandler hotellopplevelsene blir borte. For meg (og kanskje andre) sitter det langt inne å skrive en hel trip report, mens jeg gjerne kunne skrevet noen paragrafer om hotell jeg har bodd på.

    Samtidig ser jeg også et økende behov for gode kilder til hotellanmeldelser. Plattformer som tripadvisor er i stor grad tatt over av AI-skrevne anmeldelser som gir veldig liten verdi. Jeg har mer tillit til de fleste av forumistene her enn tilfeldige folk på internettet, og tror det finnes mye gull i den kollektive reiseerfaringen vi sitter på - som kan nyttiggjøres av andre på forumet i sin reiseplanlegging.

    Det jeg foreslår er et eget underforum for dette, hvor hvert innlegg er navngitt etter hotellet, feks."Scandic Hotel Norge, Bergen". Så kan man skrive en kort eller lang anmeldelse, og andre kan svare på innlegget med synspunkter eller spørsmål. Et slikt forum burde bli oversiktlig og lett å navigere i. Skulle det blir veldig lite brukt og ligge brakk kan det vel bare fjernes, men jeg tror og håper at mange andre enn meg vil ha lyst til å bidra.
     
    Ulf, tobeornot999, mathiasfe and 20 others like this.
  2. EndreD

    EndreD Veteran

    Innlegg:
    2,656
    Likes mottatt:
    19,244
    Bonuspoeng:
    183
    Bra initiativ. Støttes.
     
  3. Tore

    Tore Milehunter Offisiell Representant Admin

    Innlegg:
    5,391
    Likes mottatt:
    115,762
    Bonuspoeng:
    350
    Jeg har nå laget et underforum i dette forumet for hotellanmeldelser.
    Vet ikke om det var akkurat slik du tenkte @Scribble, men kom gjerne med tilbakemelding om det er ønsket annerledes.

    Mvh Tore
     
    EndreD, NordicLane, turaga008 and 4 others like this.
  4. DJasko

    DJasko EBD

    Innlegg:
    731
    Likes mottatt:
    2,238
    Bonuspoeng:
    93
    Er det innafor å ha en tråd i det underforumet der en kan ønske seg en anmeldelse/spørre om en anmeldelse? :)
     
    Scribble and turaga008 like this.
  5. Tore

    Tore Milehunter Offisiell Representant Admin

    Innlegg:
    5,391
    Likes mottatt:
    115,762
    Bonuspoeng:
    350
    Det er veldig mange anmeldelser fra før som ligger litt her og der. Vet søkefunksjonen ikke er optimal, men søk litt, så er det utrolig hva du finner. Ellers er det bare å lage et innlegg med spm om noen har erfaring fra et spesifikt hotell. Tenker vi skal klare oss uten et underforum til det :)
     
  6. DJasko

    DJasko EBD

    Innlegg:
    731
    Likes mottatt:
    2,238
    Bonuspoeng:
    93
    Mulig jeg ikke ordla meg riktig forrige post. Jeg mente som et eget innlegg med ønsker i det underforumet som er laget. Altså 'Ønsker om erfaring/anmeldelse for by/hotel'.
     
    Tore liker dette
  7. Scribble

    Scribble Medlem

    Innlegg:
    222
    Likes mottatt:
    629
    Bonuspoeng:
    93
    Jeg synes det høres ut som en grei idé: å ha en festet tråd i underforumet hvor man kan komme med ønsker.
     
  8. tobeornot999

    tobeornot999 Flying high

    Innlegg:
    5,715
    Likes mottatt:
    12,204
    Bonuspoeng:
    293
    Ser bra ut Tore, takk for raskt levert på god ide!

    Bør ha noen master tråder i det forumet.

    Tilbyr meg å følge opp IHG, hvor jeg har vært diamant i endel år.

    Foreslår en første post eller to om hvilke hoteller som er i kjedene, osv.

    Foreslår også at noen plukker opp/oppretter:
    Hilton, Scandic, Strawberry, Radisson, GHA bare for å nevne noen jeg kjapt kom på...
     

Del denne siden