Graceperiode og segmenter

Tråd i 'SAS EuroBonus' startet av RemiWM, 08. aug 2017.

  1. RemiWM

    RemiWM Aktivt Medlem

    Innlegg:
    313
    Likes mottatt:
    236
    Bonuspoeng:
    43
    Hei.
    Mitt sølvkort gikk ut 30. juni og jeg har graceperiode ut september. Hadde 7 flights med SAS frem til 30. juni, og de er nå nullet ut ser jeg på appen. Jeg har 4 kommende flights med SAS i begynnelsen av september. Vil disse bli regnet med slik at jeg beholder sølvkortet?
     
  2. NorFlight

    NorFlight Senior Medlem

    Innlegg:
    1,374
    Likes mottatt:
    2,667
    Bonuspoeng:
    113
    Dine kommende flights blir kreditert inneværende periode. De vil med andre ord IKKE bli lagt til de 7 flights du hadde før 30. juni.

    Du vil dermed stå med 4 flights på segmentopptjening etter at dine flights er gjennomført, og således ikke beholde sølv fra forrige periode.
     
  3. RemiWM

    RemiWM Aktivt Medlem

    Innlegg:
    313
    Likes mottatt:
    236
    Bonuspoeng:
    43
    Ok, takk for raskt svar. Var det jeg var redd for. Da blir det å handle sølv eller gull her inne noen dager etter at graceperioden er over for å få lengst mulig varighet på kortet.
     
  4. Flight Cancelled

    Flight Cancelled Bonusjeger

    Innlegg:
    1,652
    Likes mottatt:
    4,244
    Bonuspoeng:
    113
    Du får ikke noe lengre varighet på kortet da. Det er fortsatt i samme kvalifiseringsperiode.
     
  5. RemiWM

    RemiWM Aktivt Medlem

    Innlegg:
    313
    Likes mottatt:
    236
    Bonuspoeng:
    43
    Og når bør jeg kjøpe nytt kort?
    Mener jeg har lest her inne at ved å ta i mot kort etter graceperioden, så varer det nye kortet ut inneværende periode + 1 år + 3 mnd grace.
     
  6. Stuttfeiten

    Stuttfeiten Veteran Moderator

    Innlegg:
    3,455
    Likes mottatt:
    18,631
    Bonuspoeng:
    183
    Du kan ikkje ta imot gavesølv så lenge du fortsatt har sølvstatus. Samme for gull. Så då er fyrste dagen etter graceperioden sikkert like grei som andre dagen. Når eg har gjett vekk kort, så har det som du seier vore gyldig ut inneverande + neste + 3 mnd grace. (Men det er enkelte som kun har fått inneverande + grace. Då har vel fasit vore at dei har mottatt kort i løpet av den fyrste månaden i oppteningsperioden?)
     
    RemiWM liker dette
  7. RemiWM

    RemiWM Aktivt Medlem

    Innlegg:
    313
    Likes mottatt:
    236
    Bonuspoeng:
    43
    Takk for godt svar. Da blir det å kjøpe sølv/gull rett etter 1. oktober hvor jeg blir nedgradert til EBB igjen.
     
  8. Flight Cancelled

    Flight Cancelled Bonusjeger

    Innlegg:
    1,652
    Likes mottatt:
    4,244
    Bonuspoeng:
    113
    Det gjør det om du kjøper i en graceperiode og - det er jo fortsatt samme kvalifiseringsperiode, så som sagt null forskjell. Får du kun inneværende periode + grace, er dette feil, og da ville jeg tatt kontakt med SAS. Har en liten mistanke om at det er mer enn myte basert på misinformasjon, enn noe som faktisk har skjedd. Jeg har aldri opplevd noe slik med gullkortene jeg har gitt bort, og det har vært til personer som har vært på dag en i kvalifiseringsperioden sin.

    Men, dette gjelder kun hvis du skal kjøpe deg gull, ettersom at du alt har søvkort, og ikke kan oppgradere til det du allerede har. Skal du kjøpe (eller få? burde nesten være mulig å få gratis av noen) sølvkort, må du nede på member først. :)
     
    RemiWM liker dette
  9. Are

    Are EBD - Eurobonusekspert? Moderator

    Innlegg:
    13,376
    Likes mottatt:
    19,674
    Bonuspoeng:
    293
    Hadde vært flott om dette er tilfelle, men vi har vel sett at folk her inne har rapportert om dette.
    Eksempelvis @kiev, en kar som fremstår både teknisk kompetent og som en troverdig reisende. :)
     
  10. TOS_EBG

    TOS_EBG Lost in Space (and currently EBD)

    Innlegg:
    456
    Likes mottatt:
    494
    Bonuspoeng:
    63
    Er det ikke slik at de siste rapportene også tyder på at gi-bort kortene ikke har noen grace periode på slutten?
     

Del denne siden