Fete CT-turer med barn. Finn feilen... Akkurat CT-turene er forbeholdt de voksne, og svimmelmor tar seg av barne-pass.
Egentlig enig med deg, men samtidig ser jeg også nytten av 2xCT til eksempelvis Sør-Amerika eller Oceania for å feire jul og nyttår på et eller annet tidspunkt. 2 voksne + 2 barn + infant. Man skal tidlig fly business for å god bussnisse bli
Det var det jeg også trodde, men gjorde noen søk i går og så ut som det var fullt ut mulig. Veldig mye med Avianca via BOG bl.a., ser ikke ut som et spesielt dårlig produkt heller. 1+2+1 LHR-BOG. Kikket også på SYD, her var det mange muligheter, men ser ut til at man må ta et strekke i eco. Dvs fra Asia til SYD, på returen fantes det 4 seter i C med Air China. Vel og merke, det er utreise i de fleste tilfeller ca 1 uke før skoleslutt, ca 15.12. retur typisk 1.3. jan.
Haha, ja det er sånn vi kjører nå, tidligere år har det vært med infant... de dagene er (heldigvis) over for lengst
Kan jeg få to ganger CT fra forskjellige kort for eksempel AMEX og Mastercard? Er det allikevel å vite hvor mye jeg trenger å kjøpe i hvert kort å få CT?
Kun amex som har CT. Skal du ha to må du sette et kort på noen andre (typisk kone), poeng for reise må også brukes fra vedkommendes konto.
Hm... Interessant. Jeg har 2 CT, men ikke nok til full pakke i F for fruen og meg 2 ganger. Og dette vet Tallinn og aksepterer det? Men da blir det 2 enveis da, da ser jeg ikke helt at det er noe poeng å kalle det for kombinert? Jeg hadde håpet at det innebar at man kunne få en t/r F for to til f.eks Asia og bare bruke 85000 pts. Vil jo gjerne ha en felles pnr, enklere med booking.
Dette er jo helt tullerusk, da gir du bort 1 CT. Eks OSL-MIA 100000 poeng. 1 person 50000 poeng spart per CT. 2 personer 100000 poeng spart per CT. To CT brukes for å kunne fly 4 stk, usikker på om det går i samme booking. Men man trenger ikke være med selv lenger så mulig det tillates.
Ser ikke ut til at dette gjelder for alle. Jeg booket tur til BKK i dag, og fikk 2781 i taxes pr person. 2170 av disse var fuel surcharge. Agenten hadde ikke hørt noe om at det skulle være 116 euro flat rate. Billigere enn før ser det ut som...men ikke 116 euro.
Det skal visst være 116 EUR per vei. Hvis du ble belastet 2170 NOK tur/retur så stemmer det ganske så bra med dagens kurs
Ble belastet 2781...hvorav 2170 var fuel surcharge. Enig i at det kunne stemme med 2170, men da er det en avgift i tillegg til de 116 da. I dette tilfellet rundt 600 kroner.
feks disse(tatt fra krs-osl-mia med SK metal): Passenger Charge199 NOK APHIS User Fee33 NOK Transportation Tax298 NOK Passenger Facility Charge38 NOK Immigration User Fee58 NOK Passenger Civil Aviation Security Service Fee94 NOK Customs User Fee46 NOK
Ja...men da er det ikke riktig at det er 116 euro totalt. Det er nok 116 euro i fuel tillegg...så kommer resten av skattene i tillegg til det igjen... Men skal ikke klage, sparte 2500 kroner på en rebooking til BKK med Swiss/Thai i C Edit: På Businessclass.se sies det at det er 116 euro i fueltillegg per vei uansett klasse, pluss ekstra skatter. Så da blir det litt mer totalt. Men uansett en kraftig forbedring.
Det spørs hvilket selskap du reiser med. Jeg betalte 2200kr totalt per pers for sommerferien min. Om man skal betale fuel for United og Avianca er det kjedelig. Blir også dyrere å fly med Eva.