Får som sikkert flere her et par mailer ukentlig hvor jeg selvfølgelig er "utvalgt" til å få ekstra gode tilbud. Er det bare spam eller kan man finne noe gull i disse kampanjene?
Spam, kommer minst 1 mail hver dag. Du er "utvalgt" pga du er påmeldt nyhetsbrevet. Du kan finne gull, men da må du være mer fleksibel på både reisemål og dato enn en arbeidsledig, reiseglad millionær.
Takk, det er samme inntrykket jeg har. Har ikke sagt opp nyhetsbrevene siden det innimellom kommer tilbud om doble bonusnetter (Hotels.com i hvert fall), men 97% av gangene går det rett i søppelbøtta.
Ja enig. Har FRYKTELIG lyst å elske GHA siden Thon er med der som eneste norske kjede i et internasjonalt program. MEN de har motbydelige tilbud, hvor de som regel reklamerer med "50% tilbud i Asia", men når man klikker seg inn så viser det seg at maks rabatt er den samme 25% som de alltid tilbyr.
Kjenner Expedia/Hotels.com veldig godt, og i 99% av tilfellene er det spam. "Tilbudet" man finner vil være andre steder også, men noen ganger legger de på 5-10% ved å kutte i sin egen provisjon, slik at det fremstår billigere enn på andre OTAer eller metasøk (Trivago m.m.)
Er også morsomt hvis du ser på hva som står i liten skrift merket med stjerne - "de aller fleste hoteller er ikke med i kampanjen"!