På interkontinentale flyvninger med SAS kan man bruke Eurobonus-poeng for å oppgradere enten fra GO til Plus/Business eller fra Plus til Business. Hvorfor er det ingen forskjell på summene for confirmed og standby oppgradering? Burde ikke confirmed vært dyrere? Eller standby rimeligere? http://www.flysas.com/en/eurobonus/earn-points/airlines/sas/spendpoints/upgrade/ Confirmed upgrade between Scandinavia – Asia and US Points required per flight From SAS Go to SAS Plus 15,000 From SAS Plus to SAS Business 25,000 From SAS Go to SAS Business 40,000 Standby upgrade between Scandinavia – Asia and US Points required per flight From SAS Go to SAS Plus 15,000 From SAS Plus to SAS Business 25,000 From SAS Go to SAS Business 40,000 "Eneste" som skiller disse to forskjellige typene oppgraderinger er at confirmed ikke er tilgjengelig for bookingklassene G, N, R, X, I og P R, X, I og P er vel non-rev og award billetter, mens G og N er de laveste bookingklassene i economy/SAS GO.
I og med at SAS har økt stand-by prisen allerede, bør vi egentlig ikke snakke så høht om dette. Noen kan få en ide om at "ja, her må være en forskjell" - og øker prisen for confirmed, "etter ønske fra våre mest lojale kunder", som det heter. Nesten sånn at jeg må trykke 'report' for å få tråden slettet
Standby-upgrades tar mer tid ved utgangen og der er det mer tidskritisk, så får man en del av dette unnagjort på forhånd så er det kostnadsbesparende.