Hei. Er det noen som har erfaring med oppgradering med Poeng hos sas? Feks fra GO til Plus på Oslo - New York? Det er jo ikke så veldig mange Plus seter i disse kabinene og man får jo ikke oppgradert før 30 dager før avreise.
Heisann! Jeg har oppgradert med poeng fra Plus til business OSL-EWR og fra Go til Plus EWR-OSL. Gjorde dette i gate/loungen.
Hei jeg har lagt inn forespørsel om bekreftet oppgradering med poeng på sas CPH-NRT nå på onsdag. På expertflyer så ser jeg at kun 14 av 46 seter i business tatt, vet noen hva policyen til sas er på å gi oppgraderinger, må det være fult i eco, eller vil de gi oppgrdering så lenge det er ledig i business?
Jeg har i alle fall fått oppgradering til SAS Plus eller Business flere ganger via OT uten at det har vært fullt i GO.
Hei, spørsmålet handlet i utg.punktet om oppgradering for poeng. Som man kan gjøre standby eller inntil 30 dager før avreise. Men takk for info om OT også
Hei Sendte forespørsel om oppgradering hjå poeng (sas heimeside) frå go til plus NRT-CPH 23.01. Forespørselen vart avvist. Spurte om oppgradering ved check-in. Då kunne eg velge plus eller biz. Valgte plus. Var nok under 50% belegg i GO.
Jepp, jeg var nok litt uklar der. Men jeg tenkte at siden man kan få oppgradering med OT selv om GO ikke er fullbooket, så var det kanskje det samme med oppgradering for poeng også. Men etter å ha lest siste post fra Hobo hobos så ser det kanskje ikke sånn ut.
Jeg skal reise tur-retur EWR like før påske. Er det noen som vet hva det koster i bonuspoeng å oppgradere til Business Class?
Fra SAS Plus til Business er det 25 000 poeng (per avgang). Fra SAS GO til Business er det 40 000 poeng (per avgang). https://www.sas.no/EuroBonus/Bruk-poeng/Oppgradering/
Det er jo ikke ny info det jeg kommer med men greit å nevne: oppgradering med poeng medfører ikke ny bookingklasse mtp Eurobonus opptjening. Mao. får du eurobonuspoeng etter den klassen din originale billett er i. Og det plager meg!
Hvorfor plager det deg? Du har jo oppgradert med poeng, du skal ikke få poeng for å bruke poeng... det hadde derimot plaget meg om jeg hadde oppgradert med cash og fått poeng etter klassen orginalbilletten er i.
Jeg forstår jo logikken og at det må være sånn. Men det hadde jo vært fint med poeng fra klassen man faktisk satt i ;-) misforstå meg rett, det er ikke syting sånn sett
Da blir du mye plaget siden det vel er gjengs når man oppgraderer med cash ved innsjekk eller ved gate........
Har lyst å dra med meg hele familien(4stk) en tur til SFO/LAX i sommer. Tenkte å kjøpe go, og prøve oppgradering med poeng. Planen er å få oppgradering på nett fra 30 dager før. Er det lettere å få oppgradering ved gate, og er det lettere å få biz eller pluss sete mitt på sommeren. Er det noen som har noe formening/erfaring om hvordan lettest få oppgradering. Poeng oppgradering på nett, OT, poeng eller cash ved gate. Det hele er vel kun et lykke hjul, men håper og tror at SAS ville velge å oppgardere gullkort kunde med poeng en tilfeldig kunde som vil oppgradere med cash. Håpet var at minst to hver vei fikk biz, så fikk alle prøve det. Go billettene generer ca 40 000poeng og vil ha ca 270 000poeng når turen nærmer seg(170 000poeng i skreven stund, og 53 000 i vente på bookede biletter.
Var nylig i HKG og hadde lagt inn for poeng begge veier på forhånd, begge ble avvist. Spurte så i loungen på ARN på vei bort og i check-in i HKG på vei hjem om poengoppgradering og fikk biz begge veier. Fin tur.
Cirka 2 dager før begge veier for min del. Fikk det siste ledige setet i biz i loungen på ARN på vei bort så sjansene er gode så lenge det er ledig. Dette var forresten GO -> Biz begge veier.