Reservere partneraward på nett, ringe inn og fullføre?

Tråd i 'SAS EuroBonus' startet av Cumulus, 20. nov 2025.

  1. Cumulus

    Cumulus Aktivt Medlem

    Innlegg:
    293
    Likes mottatt:
    392
    Bonuspoeng:
    63
    Jeg mener å ha lest her at man kan gjøre en booking nesten ferdig på nett, for så å ringe inn og fullføre den på telefon. Dette virker jo nyttig dersom man er redd for at billettene blir borte innen man ko.mer gjennom på telefon.

    Men hvordan gjør man det? Jeg forsøkte det i dag - klikket meg inn via kjøpslenken fra awardfares, valgte flyvning, fylte ut navn etc og kom helt til betaling. Deretter ringe jeg kundeservice og ba dem fullføre bestillingen, men de kunne ikke se noen påbegynt bestilling i mitt navn.
     
    FlyMCO liker dette
  2. DJasko

    DJasko EBD

    Innlegg:
    766
    Likes mottatt:
    2,313
    Bonuspoeng:
    93
    Du skal komme helt til siden der du skal legge inn kortdata. Vel fremme der skal du stoppe. Gå i appen og se under mine reiser. Bestillingen bør ligge der med et PNR. Det er dette PNR du skal oppgi til kundeservice slik at se kan finne bookingen.

    Men når du er kommet så langt, kan du vel bare betale og ferdig med det....?
     
  3. Christian

    Christian Senior Medlem

    Innlegg:
    1,329
    Likes mottatt:
    612
    Bonuspoeng:
    113
    Ha
    Har ikke gjort det selv, men det er kanskje et bra utgangspunkt for å legge til f.eks feederflights?
     
    Andershellmann, FlyMCO and testflyver like this.
  4. Vegard9000

    Vegard9000 Nytt Medlem

    Innlegg:
    21
    Likes mottatt:
    43
    Bonuspoeng:
    13
    Jeg gjorde dette både for å holde andre nisser unna billettene og unngå feil og knot på telefon. Fungerte veldig bra.
     
    eventyrer liker dette
  5. Cumulus

    Cumulus Aktivt Medlem

    Innlegg:
    293
    Likes mottatt:
    392
    Bonuspoeng:
    63
    Ok, takk!

    Det er jo nærliggende å tro at man bare kan fullføre på det tidspunktet, men i mitt tilfelle var det flere ting som gjorde det umulig å bestille hele reisen:

    - Vi er 4 passasjerer og skal bruke 2 CT, så reisen må først bookes og så splittes opp
    - Jeg har dessverre ikke nok poeng til at jeg kan booke hele reisen først og deretter legge på CT
    - Dette var en open jaw, og jeg har ikke funnet noen måte å søke opp dette i skyteam awards
     
    Last edited: 21. nov 2025
    DJasko liker dette
  6. Cumulus

    Cumulus Aktivt Medlem

    Innlegg:
    293
    Likes mottatt:
    392
    Bonuspoeng:
    63
    Jeg fikk det til på andre forsøk. Bestillingen kom opp under Mine Reiser i apprn, og jeg kunne gi referansenummer til agenten. Alle endringer agenten gjorde i reisen ble også fortløpende oppdatert i appen, svært smidig!

    MEN: Agenten rådet meg til å vente en dag eller to for å se om det dukker opp retur som passer bedre. Han lovte at reservasjonen ville være gyldig i 3 dager selv om den ikke var billettert.

    En drøy time senere var imidlertid reservasjonen borte fra appen, og jeg måtte ringe inn på nytt og booke en annen avgang. Forklaringen jeg fikk da var at reservasjoner opprettet fra handlekurven på nett slettes automatisk etter en time eller to, men de som opprettes av agentene kan leve i mange dager.
     
    eventyrer and Spielhaug like this.
  7. geirek

    geirek Aktivt Medlem

    Innlegg:
    285
    Likes mottatt:
    509
    Bonuspoeng:
    93
    Kan man gjøre dette trikset når man allerede har booket en utreise med eget pnr? Sliter med problemer å få booket billetter til retur på en ct billett.
     
  8. Rapolo

    Rapolo Veteran

    Innlegg:
    2,022
    Likes mottatt:
    7,834
    Bonuspoeng:
    183
    Da må de i så tilfelle kansellere den midlertidige PNRen og gjøre legge til tilsvarende flighter i eksisterende booking, hvilket ikke gir noen mening. Da kan du like greit bare informere om hvilke flighter du vil ha lagt til.
     
    eventyrer liker dette
  9. Eddie47

    Eddie47 1D

    Innlegg:
    16,215
    Likes mottatt:
    884,009
    Bonuspoeng:
    293
    Jeg vet ikke helt hvilket triks du spør om men...
    Jeg booket reise på nettet CPH-YYZ (2 pax=100 000 poeng)
    Noen dager etterpå dukket YYZ-CPH opp og jeg ringte inn og fikk booket den, samtidig fikk jeg lagt på BGO-CPH og CPH-BGO
    Så la jeg på CT og da ble hele reisen for 2 pax 100 000 kr + avgifter + 2x750kr ombooking.
    Alt på samme PNR som jeg fikk da jeg booket på nettet
     
    Last edited: 23. nov 2025
  10. geirek

    geirek Aktivt Medlem

    Innlegg:
    285
    Likes mottatt:
    509
    Bonuspoeng:
    93
    Det kunne man gjort, men finner som regel billetter utenom ct telefonens åpningstid, og er som regel borte når jeg ringer inn.
     
  11. Rapolo

    Rapolo Veteran

    Innlegg:
    2,022
    Likes mottatt:
    7,834
    Bonuspoeng:
    183
    Vanlig kundeservice kan i mange tilfeller hjelpe deg.
     

Del denne siden