Businessklassesalg til USA med AF/KL/DL

Tråd i 'Øvrige flyselskap' startet av Cecilie, 06. juni 2014.

  1. Cecilie

    Cecilie Se! Jeg sitter i en flymotor.

    Innlegg:
    2,196
    Likes mottatt:
    2,342
    Bonuspoeng:
    113
    Berg-Hansen Agder (om ikke flere avdelinger også) har et begrenset businessklassetilbud f.o.m i dag t.o.m 11.juni. Plukket denne opp fra deres Facebookside nå.


    Salgsperiode: I dag – 11.juni 2014
    Reiseperiode: 01.juli – 31.august / 23. – 30.november / 23.desember – 02.januar / 28.mars – 12.april

    Pris eksempel gjelder fra Oslo:
    Boston t/r fra kr. 5.409,- pr. person
    New York t/r fra kr. 6.534,- pr. person
    Honolulu t/r fra kr. 12.929,- pr. person
    Los Angeles t/r fra kr. 13.417,- pr. person
    Miami t/r fra kr. 13.929,- pr. person
    + mange flere destinasjoner

    «Første mann til mølla» - begrenset antall plasser!
    Med forbehold om ledig kapasitet ved bestilling.

    Ring oss på telefon 38 12 00 00 / 37 02 00 00 eller besøk en av våre hyggelige feriebutikker (Rådhus gt. 3, Sørlandssenteret eller Arendal)
     
    Kimmam, Darkcho and Henning like this.
  2. Jørgen

    Jørgen Livsnyter

    Innlegg:
    2,824
    Likes mottatt:
    2,095
    Bonuspoeng:
    113
    Er noen av disse prisene "realistiske"? Isåfall er det jo et meget bra tilbud!
     
  3. SASDC8

    SASDC8 Senior Medlem

    Innlegg:
    1,310
    Likes mottatt:
    1,053
    Bonuspoeng:
    113
    Syns Bosten og New York høres nesten for billig ut, men er det reelt er det jo et sykt godt tilbud!
     
  4. Bjørn Helge

    Bjørn Helge Senior Medlem

    Innlegg:
    813
    Likes mottatt:
    567
    Bonuspoeng:
    93
    Ser at de også skriver:

    (https://www.facebook.com/BergHansen...41828.552986311447482/656145597798219/?type=1)

    Boston for 5400 kr i business er jo helt utrolig bra. Bør jeg velge AF, KL eller DL hvis jeg slår til? Hvor har KLM satt inn den nye C-klassen sin? Kan veldig lite om SkyTeam.
     
  5. Darkcho

    Darkcho Senior Medlem

    Innlegg:
    1,180
    Likes mottatt:
    822
    Bonuspoeng:
    113
    Hold your horses så billig. Noen som har booket noen her? Boston frister jo mildt sagt ..
     
  6. ILS2

    ILS2 Senior Medlem

    Innlegg:
    512
    Likes mottatt:
    1,100
    Bonuspoeng:
    93
    Her er det bare å vente på prismatch fra de andre alliansene.
     
  7. Darkcho

    Darkcho Senior Medlem

    Innlegg:
    1,180
    Likes mottatt:
    822
    Bonuspoeng:
    113
    Om noen andre matcher C i Boston til 5400kr fatter jeg ingenting... Men da hopper jeg på !
     
  8. Bjørn Helge

    Bjørn Helge Senior Medlem

    Innlegg:
    813
    Likes mottatt:
    567
    Bonuspoeng:
    93
    Enig, tror nok de heller forbigår denne i stillhet. Men finner faktisk Lufthansa til 8400 Bergen-Boston i juli, tidligere har BAs tilbudspris til 9200,- vært det laveste jeg har funnet. Og 9500 t/r NYC med LH. Billig, men ikke like ekstremt som Skyteam-prisene (som jeg ikke finner på nett).

    Edit: Og Swiss til 8200,- for OSL-BOS i juli.
     
  9. Bizflyer

    Bizflyer Redaktør

    Innlegg:
    3,798
    Likes mottatt:
    2,920
    Bonuspoeng:
    113
    Hvor mye FB poeng vil man få for en billett til 5400 til Boston da?
     
  10. ILS2

    ILS2 Senior Medlem

    Innlegg:
    512
    Likes mottatt:
    1,100
    Bonuspoeng:
    93
    United har matchet prisene, i følge Expertflyer. Jeg finner imidlertid ingen billetter til den absolutte lavpris til hverken NYC eller BOS innenfor de aktuelle reiseperiodene.
     
  11. Chriscross

    Chriscross Nytt Medlem

    Innlegg:
    2
    Likes mottatt:
    0
    Bonuspoeng:
    1
    Disse prisene er vel uten skatter og avgifter?
     
  12. ILS2

    ILS2 Senior Medlem

    Innlegg:
    512
    Likes mottatt:
    1,100
    Bonuspoeng:
    93
    Ser ut til at du har rett. Da lander prisene på i overkant av 8000 til Boston. God tilgjengelighet.

    Er det lov å makerdsføre priser uten skatter og avgifter i Norge, jf. Berg-Hansen?
     
  13. tommy777

    tommy777 founder

    Innlegg:
    4,181
    Likes mottatt:
    5,545
    Bonuspoeng:
    113
    Meanwhile gjeldende business tilbud fra Frøsundavik for en ekstra reise jeg booker i dag (UA,LH,BA etc. fra 10-11.500):

    Oslo (OSL) to Chicago (ORD) - Fri, Jul 18
    [​IMG]Oslo (OSL) to Stockholm (ARN) - Fri, Jul 18
    Scandinavian Airlines System (SAS) 482Dep: 7:45AMArr: 8:45AM1h 0mBoeing 737Business (Z)


    Layover in ARN1h 35m
    [​IMG]Stockholm (ARN) to Chicago (ORD) - Fri, Jul 18
    Scandinavian Airlines System (SAS) 945Dep: 10:20AMArr: 12:20PM9h 0mAirbus A330Business (Z)



    Chicago (ORD) to Oslo (OSL) - Mon, Aug 11



    [​IMG]Chicago (ORD) to Stockholm (ARN) - Mon, Aug 11
    Scandinavian Airlines System (SAS) 946Dep: 4:25PMArr: 7:50AM8h 25mAirbus A330Business (Z)


    Layover in ARNTue, Aug 120h 45m
    [​IMG]Stockholm (ARN) to Oslo (OSL) - Tue, Aug 12
    Scandinavian Airlines System (SAS) 847Dep: 8:35AMArr: 9:35AM1h 0mBoeing 737Business (Z)




    Cost per passenger (including taxes & fees)23,476.00
    Total cost for 1 passenger23,476.00
     
  14. tommy777

    tommy777 founder

    Innlegg:
    4,181
    Likes mottatt:
    5,545
    Bonuspoeng:
    113
    Interessant via Frankfurt. Annen etasje ene veien betalt for 21K

    Oslo (OSL) to Chicago (ORD) - Fri, Jul 18
    [​IMG]Oslo (OSL) to Frankfurt (FRA) - Fri, Jul 18
    Deutsche Lufthansa AG 865Dep: 6:10AMArr: 8:20AM2h 10mAirbus A320Business (J)


    Layover in FRA2h 25m
    [​IMG]Frankfurt (FRA) to Chicago (ORD) - Fri, Jul 18
    Deutsche Lufthansa AG 430Dep: 10:45AMArr: 12:50PM9h 5mBoeing 747First (A)



    Chicago (ORD) to Oslo (OSL) - Mon, Aug 11

    [​IMG]Chicago (ORD) to Frankfurt (FRA) - Mon, Aug 11
    Deutsche Lufthansa AG 9153Dep: 2:20PMArr: 5:45AM8h 25mBoeing 777Business (P)


    OPERATED BY UNITED AIRLINES, INC.Layover in FRATue, Aug 121h 25m
    [​IMG]Frankfurt (FRA) to Oslo (OSL) - Tue, Aug 12
    Deutsche Lufthansa AG 858Dep: 7:10AMArr: 9:10AM2h 0mAirbus A320Business (P)




    Cost per passenger (including taxes & fees)21,029.00
    Total cost for 1 passenger21,029.00
     
    view liker dette
  15. LN-FHU

    LN-FHU Freaked out member InsideFlyer Ambassadør

    Innlegg:
    1,475
    Likes mottatt:
    944
    Bonuspoeng:
    113
    Hva vil skatter komme på da ?
     
  16. Bjørn Helge

    Bjørn Helge Senior Medlem

    Innlegg:
    813
    Likes mottatt:
    567
    Bonuspoeng:
    93
    Ser at de har rettet FB-posten nå, og spesifisert "eks. skatter".

    Den dobler prisen, dessverre. Så da er LH/BA/AC/LX/UA/SN lavere (eller ca like lavt) priset. Finnair noen hundrelapper dyrere.

    upload_2014-6-10_15-41-43.png

    (SAS skal for øvrig ha 20 000. :p)
     
    Last edited: 10. juni 2014
    tommy777 liker dette
  17. tommy777

    tommy777 founder

    Innlegg:
    4,181
    Likes mottatt:
    5,545
    Bonuspoeng:
    113
    Jeg trodde ikke man hadde lov til å markedsføre priser som ikke inkluderer skatter og avgifter i Norge? På flybilletter er det ikke lov i USA en gang
     
  18. AndersB

    AndersB Reisende

    Innlegg:
    1,830
    Likes mottatt:
    1,003
    Bonuspoeng:
    113
    Antar de stort sett opererer mot forretningsmarkedet, og da er reglene noe annerledes, og så har de glemt seg når de pumper det ut på FB kanskje? Uansett amatørmessig av en aktør som skal være proff
     

Del denne siden