God morgen. Bare 6 dager igjen, før jeg drar til Buenos Aires med Norwegian. Tenker å komme litt med bilder og info fra Premium turen - self om det er Eco til London. Og i tilleg skal jeg prøve Norwegian Argentina på tilbaketuren fra Iguazu (Lantam oppover). Jeg følte det var nødvendig med en 2050 km dagstur for å se noe annet enn storbyen. Skulle ha sjekket været... kommer til å smelte.^^
Jeg kom akkurat fra Iguazu i går og da var det bare 18 grader og regn. Dagen før var det 33 grader og overskyet, så ikke sikkert du smelter. Når det gjelder Iguazu, så regner jeg med at du besøker argentinsk side? Ta med deg gode sko og bruk beina fremfor å bruke toget i parken. Dette toget går ekstremt sakte og kun en gang i halvtimen. Mye bortkastet tid på venting der altså! Men kun en dagstur altså?
Med den tittelen trodde jeg et lite øyeblikk du var på vei til USH, men det blir nok en fin tur selv om ikke flyr helt syd . Er det ingen som har prøvd seg på LYR-OSL-LGW-EZE-USH med Norwegian enda?
Takk for tipset. Jeg er der bare på en dagstur og har leiebil fra IGR for å komme meg ditt. Har bare 9 timer, så bare den Argentinske siden. Trodde det beste er å dra til nedre delen av området, der brygga går langt inn i elva. Har du erfaring med båtturer der? Skal i hvert fall ta med noe for å skifte, i tilfelle det blir for varmt.
Jeg hadde totalt tre dager i området, men brukte kun en halv dag i fossen, dvs maks fire timer. Jeg tok toget opp til det øvre utsiktspunktet og fikk se fossen ovenfra (tilsvarende som fra brasiliansk side). Deretter gikk jeg den såkalte lower circuit som ga meg helt sinnsyke vinkler til fossen og utsikten ble mer spektakulær rundt hver sving! Vi tok ikke båten ut til det våteste, dette kostet ca 500 kr per person, men du blir våt om du gjør det! Det skulle egentlig følge med en båtbillett på den generelle inngangsbilletten, men den båten så jeg aldri noe til. Flyplassen ligger maks 10 km unna fossen og er således en enkel kjøretur! PS: jeg er i Buenos Aires når jeg skriver dette: jeg vil virkelig anbefale Deznivel i San Telmo for en magisk restaurantopplevelse. Vi betalte ca totalt 600 kroner og det dekket fire glass vin og to porsjoner av verdens mørkeste biff! Du kommer ikke til å angre!
Tror jegholder meg unna båtturen.^^ Skal tørke før jeg tar Norwegian tilbake Så 300 kr/pers for biff og 2 glass vin... det kalles vel for øvre prisklasse i Argentina Skal sjekke det ut når jeg er der.
Dagen har kommet. Det ble avgabg fra Molde til en human tid. 9:45. Da unngår man drosjemafiaen og betaler 37 kr for bussen. Standard B737-800 - LN-NGV. Plass 12 A. kort tur på 45 minutter. Det er OK med beinplass på flyet selv for en stor person, noe som jeg liker. Midtsete ledig. Problemet i Oslo er at jeg har 8 timer overgang. Vurderte først tur til byen, men siden BaneNor har problemer (igjen/fortsatt) brukte jeg penger på flyplassen. Wagamama - første gang jeg spiste Ramen. Fikk to serveringer siden de til tross for min bestilling bruke koriander - og den såpesmaken få meg til å miste matlysten. Men det var godt mat. Bihulene er i hvert fall frie. Så var det Norwegian Fast Track for første gang. Ingen der, men det var ingen på vanlig Security heller. Igjen alt for mye elektronikk. Men må jo filme for YouTune kanalen. DJI Osmå Pocket fikk ny mount for feriene... Fungerer utmerket og hendene er frie. Ser at Oslo utvider Non Schengen. Kanskje bør de hjelpe med BER - verdens eneste null utslipp flyplass.Nå er det bare 1 time til boarding til LGW. Drepte tiden med spill og litt hobby arbeid. Love Audibel lydbøker. Men maten er alt for dyrt for kvaliteten man får på OSL... Leg 2 kommer snart.
Med så lang ventetid i Oslo og uten status så hadde jeg nok betalt meg inn i loungen ja. Men, god tur videre!
Update: Flyet til London har ødelagt windrute på cockpiten... de fant et nytt fly så nå må jeg håpe at 70 minutter er nok i Gatwick hvis flyet er on time nå... men lettere å komme seg videre fra London enn Oslo. Trodde det var boe fishy mår en teknikefør brukte lommelykt på vindruten og crewet marschere tilbake