Jeg lurte på om det er mulig å få dobbel bonus hos ViaTrumf om man betaler med et DNB MC med EB opptjening på? Vil man da få Trumfbonusen ViaTrumf oppgir, pluss 15% (i mitt tilfelle) EB poeng for bruk av DNB MC?
Ja, både expedia og Hotels.com får du viatrumf OG bonuspoeng for omsetning ved bruk av AMEX platinum eller MC premium
Eller Goldpoints hos Radisson eller Park Inn, osv. Det finnes mange muligheter for trippeldipping med ViaTrumf
Jeg hadde tenkt å bestille hotell via ViaTrumf etter først å ha søkt på Hotels.com (uten ViaTrumf). Døgnprisen var nesten 300 kr høyere når jeg brukte ViaTrumf. Var ikke klar over at de økte prisen når man bruker ViaTrumf.
Kun hvis du verdsetter et Eurobonus ekstrapoeng til 1kr. 15 % av 100 kr er 15 kr, ikke 15 poeng. Samme gjelder for alle andre beløp, kortet gir EB-poeng, ikke kroner, i kick-back.
Har aldri opplevd dette når jeg har sammenliknet priser ved å gå direkte inn på Hotels.com mot å gå via Via-trumf. Har jeg derimot søkt opp hoteller via momondo.com har jeg sett at prisene på hotels.com (via momondo) har vært lavere enn å gå rett inn på hotels.com. Når det er sagt har jeg ofte sett at prisene på hotels.com hopper litt opp og ned fra dag til dag.
Dette har aldri skjedd meg. Kan du være logget inn på hotels.com på den ene sesjonen, og ikke logget inn på den andre? Den eneste gangen jeg har sett ulike priser er når jeg brukte et SAS tilbud gjennom hotels.com.
Det er bare å gå inn på Hotels.com på en tab. Så gå inn via ViaTrumf på en annen tab. Nesten 3000 kr billigere uten Trumf.
Samme opplevde jeg på Scandic Seilet i Molde i sommer. Bestile en dag før ankomst å sparte mye ved og ikke benytte viatrumf.