God lørdag morgen fra flytoget. Da er hele gjengen på tur mot Oslo lufthavn og klare for tur til Syden (tm). Tror gutta mine ikke forstår hvordan andre mennesker reiser, fasttrack og lounge er normalen.. Var ikke slik når jeg var 5-6 år.. hehe...
God morgen fra barteland. Her blåser det som vanlig, men i dag tar dette vindstreket skikkelig tak i huset. Og da vet jeg at det også tar tak over Gjevingåsen ute på Værnes. Så en morsom humpetur ønskes til alle på vei opp/ned fra TRD
Hihi, min sønn forstår ikke at man, når man er 21, ikke bare kan bo på 5-stjerners hoteller... Og hvordan skal man overleve flere timer på en flyplass UTEN lounge? Xxx.
God morgen! Her går det i et rasende tempo. Boka er nå ute og pressearbeidet i full gang. Nå skal jeg være hjemme i hele 1,5 uker. På den tiden skal man planlegge to lanseringsfester, flere signeringer, bl.a. på Flesland og Gardermoen, og gjøre... regnskapet... Sistnevnte er en pest og en plage som helt sikkert hadde vært lettere om jeg bare hadde hoppet i det.... Mulig jeg bare må sette av mandagen, om enn så kjipt det er... (Legg merke til at jeg ikke akter å gjøre regnskapet i helgen... utsatt det til mandag, eller tirsdag, eller... kan til nøden gjøre en reiseregning i helgen... ) God helg! Xxx.
God morgen fra Radisson Blu i Tromsø, hvor man omsider har fått seg litt frokost. Helt utrolig mange nordlysturister her, hotellet var helt fullt fire uker ut. Skyfritt og grei temperatur ute i dag, blir nok en fin dag.
Innenlandsloungen er så tom atte hjælp! Over to timer å slå i hjel til neste fly. Er grenser for hvor mye grøt man orker. Ferden går passende videre med atr til KRS. Jommen er jeg i bakvendtland i dag (de som tar den får fylle bagen med wet wipes)
God dag fra Stavanger. Dagen tilbringes på jobb, før det blir kongekrabbekalas i kveld. Evig mye å gjøre på jobb før turen går til Tokyo på fredag.
God formiddag fra det Sørlandske! Her har nattas regnvær gjort underverker med å bli kvitt den snøen som kom for et par dager siden. Sola skinner, men kommer en regnbyge av og til. Godt utsovet, og klar for innsats med indretjeneste. Så fortjener man sikkert noe godt i glasset til kvelden. Og når det moderlige opphav har meldt sin ankomst for å hjelpe til, vet man at man blir pisket rundt og ikke får et fredelig øyeblikk før det er rent. Og da er det ikke rart at jeg drikker! "God" lørdag ønskes!
Og da var det vinterferie! Det ser ut som et smart trekk å vente til mandag før man fyker avgårde. Da får man vasket litt klær og hus og skiftet språk i google translate Ha en god lørdag der du er, enten du blir pisket av familie eller noen andre
Hehe, klart det! Boka heter "lavFODMAP på reise" og er altså en reisehåndbok for dem som følger denne dietten og/eller har andre matallergier/intoleranser. (Min første bok, en kokebok for denne dietten, kom ut i jan. 2015 og er en av de mest solgte bøkene hos Aschehoug, i non-fiction sjangeren.) Denne boka inneholder mange gode reisetips også for dem som ikke er så vant til å reise, i tillegg til oppskrifter på hva man lage med å ha med i håndbagasjen og hva man kan lage i en liten eggekoker (hehe... ) på hotellrommet. Xxx.
God lørdag og god helg fra Reykjavik. Festlig å være tilbake da jeg var her sist i desember 1986. Husker godt den gamle DC8 til Icelandair Jaja....her har dåkke et par bilder fra luften og på land
God morgen fra San Francisco. Flott dag i går som endte opp på ett fantastisk sushisted. Nå erre straks brunch, i ettermiddag går turen til Las Vegas
Lørdag her også. Akkurat fortært en nydelig hjemmelaget lasagne og nå er vi godt plassert i sofaen i hvert sitt hjørne (meg selv, madamen og katta). Her i huset er det termin i dag, men ingenting som tyder på at den kommende verdensborgeren bryr seg om det. Jaja, hun kommer vel til slutt. Blir vel ei pils eller to i kveld også tenker jeg, selv om man er i beredskap Ha en fortsatt fin kveld/dag der du er!
En ting er sikkert! Hun blir ikke værende der inne hun nå er forever...... ;-) Det er vel slutt på den tida at de blir født ved 7 års alder, lissom. Jeg ble visst tatt med tang. Det er derfor jeg drikker. Hikk!