Ikke dum liste. Jeg har vært innom punkt 4 (Fashion Outlet Chicago) de to gangene jeg har vært i Chicago. Ikke like bra som Outleten ved Newark (EWR), men lett å bruke en time eller to med titting her. Brukte Lyft første gangen, stoppet med leiebil på vei til flyplassen sist.
Legoland Discovery senter kan vel mer sammenlignes med Leos lekeland enn Legoland. Det var et greit sted å slå ihjel noen timer med ungene, men litt usikker på hvilke signaler man sender ut der som voksen alene(?)
Strengt tatt: Nei. Det er et shoppingsenter ikke langt unna, men deler av området rundt ORD er lugubert ifølge mine lokale venner. Som andre nevner så er det fort tidkrevende å dra inn til sentrum. Hvis du vil til en koselig forstad så anbefaler jeg Naperville. Der har de en fin riverwalk og en del restauranter. Litt posh område, så ganske fint.
Bodde på et Marriot hotell rett utenfor ORD. Shuttlebussen kom aldri så jeg bestemte meg for å ta subwayen 1 stopp og så gå til hotellet. Det var en meget interessant samling personer jeg måtte forsere på vei til hotellet
I september i år skulle jeg bo på et hotell rett ved ORD én natt, fordi det lå nær et trykkeri jeg skulle hente noe på morgenen etter. Hotellet var ganske rimelig, og så helt ok ut. ALDRI! Sa mine venner. Fullt av prostituerte og en del ymse stoffer visstnok.
Skal snart en liten tur til ORD og jeg lurer på om noen har noen erfaringer i det siste på når SAS åpner innsjekken? Flyet går jo 1940 og jeg vil gjerne ha litt tid på Delta loungen. Har googlet og fått ulike svar der.
En hverdag i april 2024 åpnet den offisielt 3 timer før, men i praksis så åpent den 3,5 time før avgang. Delta Sky Club der var mange ganger bedre enn SAS sin lounge på ORD, men ikke Polaris-nivå. Tror to-tre timer vil være mer enn nok.
SAS loungen på ORD er jo en katastrofe.. så må man ut i gangen for å gå på do ., Enda verre var det den gangen SAS hadde to fly like etter hverandre, ett til ARN og ett til CPH .. da var det trangt da!