Jeg fikk også den beskjeden når jeg logga inn på reservasjonen på ET sine sider. Tok ikke kontakt, reiste etter planen. Tror jeg valgte seter før denne meldinga kom.
Jeg får samme melding om jeg går inn og ser på bookingen nå, men får det på flightene både til og fra ADD. Har også mistet setereservaasjonene og når jeg prøver å booke seter er det ikke mange nok ledige :/ Noen vits å prøve å kontakte ET? Reiser om tre uker.
Jag fick sammat problem. Jag ringede till Kales (inte i Norge) och de fixade ticketen i 2 minuter. De sägde att flyget OSL-ADD har varit annulerad och sen ny inläggd i systemet. Nya ticketbekräftelse fick jag som mejl i 5 minuter, ingen problem. Det gär nu igen att selektera säter för ARN-ADD, men inte för OSL-ADD. Jag kan liver med detta. Och ja, jag vet att svenska och norsk äre inte samma spraak
Har ikke hørt en kvekk fra ebretro på over en måned. I mellomtiden så har jeg fått en "reisekvittering" fra Ethiopian som sier at jeg har reist. Det blir neste kort i til SAS.
Ebretro er ubrukelig har jeg lært i denne casen. Det er også Ethiopian som er bremsen her, systemet deres sier jo at vi ikke var med på flyet selv om jeg har boardingkort.. Hven snakket du med?
Tesfahun Leta(Mr) på Reservation@ethiopianairlines.com. Jeg har hvertfall fått en oversikt som viser alle fire flightene som USED.
Samne med meg. Jeg har også videresendt denne kvitteringen til ebretro. Skrotnisser. Venter fortsatt på rundt 30.000 grunnpoeng.
Sjekket inn online for Ethiopian nå for å bekrefte seter osv. Noen som vet om jeg faktisk er nødt til å printe ut boarding pass eller om jeg bare kan få et når jeg leverer bagasje på flyplassen?
Men jeg kan egentlig ikke helt forstå hva som er problemet her. Det er åpenbart et eller annet feil hos ET, deres system sier jo at vi ikke har vært på flyet og da er det vel opp til dem og få det registrert. SAS gjør jo ikke en dritt utover og si at vi ikke var med og de har ingen interesse av å ta noen som helst diskusjon. Det vet vel også godt at om de bare drøyer svaret med 1-2 måneder per gang trenger de bare 3-4 klipp og lim svar før saken er foreldret. Det er heller ingen andre instanser og ta denne saken til slik at man står igjen som en tapende part uansett hva som skjer her.
Enig. Men det er til syvende og sist ET som skal hoste opp disse poengene og det er hos dem problemet er. SAS er bare en funksjonær i dette bildet og sender henvendelsen over, de sier nei og så sender de nei videre til oss. Gang på gang på gang.
Ser at jeg har fått poengene mine, endelig. 2x 7800 for OSL-ADD 1x 3300 for CPT-ADD 1x 6600 for ADD-CPT Så Ebretro fikset det meste. Tror jeg lar være å klage på de siste 3300 for strekket fra CPT. Nå som jeg endelig har fått mesteparten av poengene mine.
Gjorde et nytt forsøk på SVG i dag; lot bevisst være å sjekke inn på forhånd, både på SAS flighten til Oslo, og ET videre, men det hjalp ingenting :| Var ikke mulig å gjøre dette lengre påsto damen i skranken, tviler litt på dette, men det kan vel ha sammenheng med at vi tok et tidligere fly til Oslo enn sist og dermed hadde 4 timer på OSL. Bagasjen lot for øvrig vente på seg i bortimot 45 minutter etter landing på Gardermoen. Innsjekk hos ET gikk fint, dog ingen fast track...