Reiste en tur/retur nylig og kjøpte en biofuel før avreise og en til før retur. Fikk da 1 steg hver vei. Prøvde også å kjøpe på mellomlanding men det fikk jeg ikke steg for så det funker ikke lenger.
1. Det er ikke gjort noen nye endringer ift. mellomlanding og t/r. Smutthull med mellomlanding ble lukket for en god stund siden, og retur har alltid fungert. 2. For biofuel får du jo også 500 poeng per blokk, for vaskeark er det ikke noe særlig annen insentiv enn steg for å kjøpe, utenom bruksverdien på vaskearkene, så det er ikke sammenlignbart i mitt hode. Dvs. et steg per pakke vaskeark er ikke et "smutthull".
Skal fly via CPH med overnatting og har kjøpt biofuel. Tro om jeg får et ekstra steg for å legge til mer biofuel den natten på CPH. Selvfølgelig alt på en bestilling
Mangler 9000 nivåpoeng for å opprettholde diamant, perioden går ut 31. Jan. Hva skjer hvis jeg kjøper 9stk ullballer og ikke får de 5000 nivåpoenge før perioden går ut? Vil det bli etterregistrert at de teller denne perioden?
Det blir fort registrert i neste peroide. Om du derimot donerer noen poeng så kommer det ganske med det samme. K
Det hjalp med en runde chat. Sak ble opprettet og poeng/steg kom etter et par dager. Var tydeligvis en feil i systemet et sted.
FAQen til SAS har sagt at poeng fra kjøp skal bokføres på kjøpsdatoen, men det virker som en må få gull/diamantsupporten til å korrigere dette da de har pleid å bli bokført ca 30 dg etter fordi returfristen skal utløpe først. Ikke sjekket FAQ på cons.trvl. i dag..
Dessverre står det ingenting i faq om hvilken dato selve poengene får, bare at stegene i seg selv dateres den datoen de er gjennomført (feks datoen man bestilte noe i shopen). Sånn sett blir det forutsigbart for de som har vært litt sent ute i kalenderåret med å gjennomføre steg, men litt mindre praktisk for de som har lite tid igjen i opptjeningsperiode til å få de 5000 nivåpoengene.
Det mest effektive for deg er å donere antall steg du trenger ganger 5000 poeng her: https://www.saseurobonusshop.com/no/min-stora-dag Det burde bli registrert som steg i løpet av en dag eller to Pass på å velge å betale med penger istedenfor poeng siden 5000 poeng er verdt betraktelig mer enn 155 kroner
Ja. Det står det når man får steg/trinn, men ikke noe om når man får de 5000 nivåpoengene man får når man blir Conscious Traveler
Jeg donerte 3x 10000 poeng og 5x1000 poeng tidligere idag. Jeg kan rapportere om jeg får 6 eller 7 steg når de blir registrert. Det burde skje i morgen. Jeg vet at 10000 poeng gir 2 steg, for det donerte jeg i julekalenderen
For å spørre om å få det med teskje: hvorfor ble dette 7 steps og ikke 8? Og betyr det at man kan kjøpe 5x 1000 donasjoner, og få 5 steps for 31 kr pr stk?
Takk, da henger jeg med! Og forstår at det ikke er antallet bestillinger (som med ullballer) som gir steg, men en gang hver 5k poeng donert.