Ringe inn og høre med Tallinn er løsninga på SQ om dagen. Vises ikke på United eller SAS sine award sider. Når jeg bestilte 2 seter på denne flighten viste expertflyer F9A9 og frøkna i andre enden fant 2 seter. Selv om det er gammel konfigurasjon på flyet, tviler jeg på at vi lider noen nød på 2 C og D
Fikk booket om CT i dag kl 0900 til å fly SQ Suites på PEK-SIN 4. november. I gledesrusen over tilgjengeligheten glemte jeg helt å spørre om andre A380-flighter
Prøvde akkoratt for reise om litt over 3veker, og det var ikkje ledige. EF viser F4/A4 men ingen seter er tatt. Får prøve igjen når det er under 3veker då som @oddA seier Fekk også oppfordring frå Tallin om og prøve igjen nærmare avgang.
Når jeg snakket med Tallin var det ledig for 2 pers i suites: PEK-SIN 11 mai SIN-PEK 15 mai Var fristet til å hoppe på 11 mai, men tror vi står med CPH-SIN SQ F 10 mai
Jeg vurderer en tur med samboeren til Japan om ca. ett år, og har sett på følgende rute bort: OSL–LHR: SAS Plus LHR–SIN: SQ F SIN–PEK: SQ F PEK–TYO/KIX: Air China Biz Stemmer det at awardbillettene til SQ blir lagt ut 355 dager før? T/R koster 225k med CT, men kan jeg booke én vei først for færre poeng og deretter supplere med returen når jeg har opptjent nok poeng? Og hvor mange poeng blir det eventuelt for én vei?
Finner du NH C PEK-TYO/KIX? Vil tro det er noe bedre enn CA C. Prisen én vei er 60% av totalpris, og du kan fint ringe inn og legge til returen senere. Ville da primært sett på OZ F ICN-FRA og TG F TYO/KIX-BKK-LHR/CDG/FRA. Og selvsagt NH F HND-LHR/FRA da, men den er vrien for to pax. Lykke til!
Takk for svar! Nei, NH-rutene går for tidlig på dagen, dessverre. Ser ut til at CA C må svelges for å få 2 x SQ F bort
Jeg tror det er veldig få seter som ligger ute så langt frem i tid, så det hjelper å være fleksibel på datoer. Det er kun SIN-CPH-ruten som har hatt massivt tilbud på bonusseter i F (RIP), de andre rutene er mye mer sporadiske.
Mulig dette har blitt svart på før, men vet noen om det er mulig å sette opp søk på EF for å få varsel hvis det dukker opp F4A4 for SQ på CPH-SIN/SIN-CPH?
Tja, dukker opp? Dette er jo utgangspunktet for alle flyvninger såvidt jeg vet så det kan bli mye alarmer, uten at jeg helt vet hvordan Expertflyer håndterer dette. Det er selvfølgelig mulig at status endres til F4A4 ved eventuelle avbookinger
Det er kun et par datoer jeg per nå er interessert i! En har A3 så greit med et søk som varsler hvis det skulle bli mulig med A4 på en gitt dato
Snakket litt med Tallinn idag og han sa at SQ F var tilgjengelig fra Zürich i A380 (ny konf vel). Jeg spurte han flere ganger og han bekreftet dette. Nå fant han ingen tilgjengelighet da. Spurte dog kun om mai, juni, februar 20, mars 20. han virket så brydd at jeg ikke turte om mer. Noen som vet noe mer her?